קבלן איטום וזיפות גגות

ישנן שיטות שונות עבור איטום גגות לפני בוא החורף, כאשר אחת השיטות הנפוצות היא זיפות גגות, אך שיטה זו, עדיין שנויה במחלוקת, היות ומצד אחד, זו שיטה פשוטה, נוחה והזולה מכולן, אך מצד שני היא אינה עמידה לאורך שנים רבות. גם מבחינת התחזוקה של גג שהוא מזופת, יש לתחזק אותו גם בקיץ, היות והזפת השחורה, נוטה לצבור חום ובארץ חמה כמו ישראל זה מהווה בעיה,במיוחד למי שגר בקומה האחרונה של בניין המגורים. יש להתייעץ עם קבלן איטום וזיפות גגות, אשר יבצע את העבודה על הצד הטוב ביותר, ייעץ ויתחזק לכם את הגג גם בקיץ, כאשר הוא זקוק להלבנה נגד החום.

חומרי איטום הגגות, הרצפות והקירות הם שונים יש היום שימוש רב יותר ביריעות הביטומניות, כאשר הן מתאימות גם לזפת שהייתה בגג לפני כן, היות ומאוד חשוב להתאים את משפחת חומרי האיטום החדשים, לחומר האיטום הקודם, אלא אם כן תסירו את חומר האיטום הקודם ותנקו היטב את הגג, כך שניתן יהיה לאטום בכל חומר אחר.יש לקחת בחשבון כי כאשר אתם מזמינים קבלן איטום וזיפו גגות, הוא ישתמש בחומרי איטום בעלי תו תקן ישראלי מחמיר, מה שיקנה את האיטום הטוב ביותר, יחד עם עבודה מקצועית ומדויקת.

הזמינו קבלן איטום גגות אשר יבחן אילו חומרי יסוד קיימים בגג ביתכם לפני ההחלטה על חומר האיטום החדש

מיותר לציין, כי חומרי היסוד הינם חשובים ממש לא פחות מחומרי איטום גגות. יש להבין את אופן החיבור של חומרי איטום גגות שונים לתשתיות השונות. למעשה, מדובר בשכבת קישור שתתאים לסוג חומר האיטום הספציפי שאתם תצטרכו להשתמש בו. מומלץ, לא להתחשב יותר מדי בעלות האיטום של גג ביתכם, כי אם למצוא את החומר האיכותי והמתאים ביותר, אשר יחזיק מעמד לשנים ארוכות. לדוגמא, אם תזמינו קבלן איטום וזיפות גגות, כאשר יש לכם שכבה ישנה של איטום בזפת, הוא לבטח ימליץ לכם על איטום באמצעות יריעות ביט ומניות. אשר מתאימות לאיטום  הקודם של הזפת.

תחילה, קבלן האיטום, יכין היטב אתה התשתיות של  גג הבית, כאשר הוא יסיר את המתקנים השונים אשר מפריעים לאיטום, כגון דוד שמש, צלחות לוויין, מדחסי מזגנים ועוד. יש לנקות היטב את הגג מלכלוך ואבק ורק אז ניתן יהיה למרוח את החומרים המקשרים גון פריימר להנחה של יריעות ביט ומניות או אם יש צורך בזפת חמה על פי ההמלצה של קבלן האיטום. יש לפנות לפחות ל3 קבלני איטום מוכרים, בטרם תבחרו קבלן איטום וזיפות גגות, קבלו המלצות ממכרים, שכנים או בני משפחה שכבר היו מרוצים מאופן האיטום ומהמקצועיות של חברת האיטום, חפשו כמה שיותר מידע על החברה  אצל מי ביצעה עבודות איטום ועוד.

השימוש העיקרי לזפת

זפת מוכרת בשמה המקצועי עטרן והיא נוזל סמיך וצמיגי שהגוון שלו לרוב הוא שחור. הזפת מופקת כתוצר לוואי של ייצור פחם וניתן יהיה אף ליצור אותה, באמצעות זיקוק יבש של חומרים אורגניים שונים כגון עץ ,כבול או נפט. הזפת משמשת שנים רבות את האדם והשימוש הנפוץ בה, הינו זיפות גגות. בגלל שהזפת, מוכרת כחומר בידוד ואיטום אשר מחזיק מעמד זמן רב גם בחשיפה ממושכת לשמש ולכן, חומר גלם זה, שימש לבניית כבישים. הכבישים הראשונים, היו מיוצרים מזפת וחצץ ועד היום, חומר גלם זה, הפך למרכיב חיוני בבנייה ובמיוחד באיטום וציפוי גגות. כל קבלן איטום וזיפות גגות, יאמר לכם, כי ניתן למצוא שני סוגים של זפת, זפת חמה וזפת קרה.

 

יציקה של זפת חמה, תתאים לאיטום של חורים וסדקים במבנים השונים וכן, רצועות העשויות מזפת קרה, עשויות להתאים לאיטום גגות או מבני עץ. יש לציין, כי בכל הליך איטום הגג, קיים קשר כימי של חומרי איטום והתכונות שתהיינה דומות בין חומר האיטום הישן לחדש, הם אלה שיקשרו טוב האחד לשני. ישנם מקרים, אשר בהם אין בעיה ליישום של שכבת האיטום החדשה על גבי האיטום הישן, כמו יריעות ביט ומניות שיש להניח על זפת ישנה שנעשתה בגג. לעיתים, שכבות האיטום אינן זהות ויש להסיר את השכבה הישנה של האיטום לפני שמתחילים ביישום של החומר החדש המיועד לאיטום הגג.  מצד שני, ישנם מקרים, אשר שכבות האיטום אינן זהות ויש להסיר את שכבת האיטום הישנה לפני יישום שכבת האיטום החדשה. יש לציין, כי אם מדובר גם על חיסכון בעלויות בהורדת שכבת האיטום הישנה, זה יגרום לעלויות רבות לאחר תקופה מסוימת, כאשר שכבת האיטום החדשה, לא תידבק היטב לשכבה הישנה מה שנקרא כשל באיטום בגלל אי התאמת חומרי האיטום האחד לשני. זו הסיבה שתמיד יש להתייעץ עם קבלן איטום וזיפות גגות, לפני שתחליטו איזה חומר יהיה האידיאלי ביותר לאיטום הגג.

האם ישנם חסרונות בזיפות גגות?

ראשית יש לדעת כי זיפות גגות, דורש תחזוקה רבה למרות שמחיר של איטום זה הינו זול. למעשה המחיר הזול אבל יש לבצע הלבנת גג בקיץ בכל שנה ולזפת מחדש בכל 3-4 שנים בערך. יש לדעת בנוסף, כי הזפת נוטה להתרחב בחום ולהתכווץ בקור מה שישפיע ישירות על איכות האיטום כך שזו הסיבה שכל קבלן איטום וזיפות גגות יאמר לכם כי השיטה העדיפה ביותר לאיטום על זיפות ישן ,הינה איטום באמצעות יריעות ביטומניות העשויות מאותה משפחה של זפת.  ישנם סוגים של איטום בזפת שכבר לאחר שנה, ניתן למצוא כי הגג מתחיל לטפטף בחורף, כך שאיטום איכותי בחומרי איטום חדשניים יותר יהיה עדיף יותר ,כאשר האחריות עליהם היא 10 שנים, תהיה הבחירה המושכלת ביותר.

התקן הישראלי קובע לגבי זפת, רוב קבלני האיטום, עושים שימוש בזפת אשר מגיע לחום של 75 מעלות בקיץ, אך בישראל ישנם ימי קיץ חמים מאוד והזפת בגלל הגוון השחור שלה, עשויה להתחמם מעל לחום של 75  מעלות. ניתן למצוא סוג של זפת , אשר כן מגיעה לעמידות בחום גבוה יותר, אך מחירה יקר פי כמה. ישנם מעט קבלני איטום אשר יבצעו זיפות בזפת תקנית ויקרה, אך רוב הקבלנים יעדיפו זפת זולה ויאמרו לכם מראש, כי אין אחריות על האיטום. כדאי תמיד לפנות אל קבלן איטום וזיפות גגות, אשר יעניק לכם אחריות על עבודת האיטום שיבצע עבורכם, כך שתהיו שקטים כי יש לכם על מי לסמוך.

בדיקת הגג באמצעות הצפה לאחר האיטום

יש לעמוד על כך, כי קבלן איטום וזיפות גגות, יבצע בדיקת הצפה בגג לאחר האיטום. הבדיה תתבצע, באמצעות הצפת מים בגובה של 10 ס"מ למשך 72 שעות. יש להקפיד בנוסף, כי המים לא יעברו את גובה הריצוף ולאטום את פתחי הניקוז בריתוך של יריעה ביטומנית. באמצעות בדיקה זו, יבדוק קבלן האיטום את איכות האיטום שהתבצע בגג. יש לציין כי ככל שהגישה אל אזור האיטום תהיה יותר קשה, כך יש להקפיד יותר על איכות גבוהה של ביצוע האיטום. לרוב, אנשים מעדיפים יותר יריעות ביטומניות, היות והם שקטים למשך עשר שנים ואין צורך בתחזוקה בתקופת הקיץ כגון הלבנת הגג. היריעות הינן גמישות מאוד ואינן נקרעות. שיטה זו של איטום ביריעות ביטומניות, יקרה בכ-50% מזיפות הגג , אך היתרונות שלה שהאיטום הינו איכותי והמבנה מוגן יותר, הבית מבודד מחום וקור.

כל קבלן איטום וזיפות גגות, יעיד כי בכל תקופה מסוימת, מגיעים חומרי בידוד חדשים לשוק. לדוגמא אחד החומרים שעימו אוטמים גגות הינו בטקל שזוהי למעשה תערובת של חול, מלט וחומר גלם נוסף שמקציף והוא בעל משקל נמוך ובועות האוויר שהוא מכיל, מהווים כ-60%  מהנפח הכולל שלו. חומר זה, מיועד ליציקת שיפועים בגגות של בתים פרטיים ומיועד לבידוד תרמי. גם איטום אקרילי וחומרי איטום נוספים נמצאים בשוק האיטום, אך חומר האיטום הנפוץ ביותר הוא איטום באמצעות יריעות ביטומניות. באמצעות יריעות אלה, ניתן לאטום לא רק גגות, כי אם רצפות, וקירות, חדרים רטובים וכדומה. איטום באמצעות יריעות ביטומניות, הוכח כיעיל ביותר מזה שנים רבות ולכן, האחריות עליו היא הארוכה ביותר. למעשה יריעות אלה הן ממשפחת הזפת, אך השיטה שהיא חדשה יותר מהזפת, הוכחה כשיטה הטובה והמקצועית ביותר ומה שכן, אינה מצריכה תחזוקה מיותרת של חידוש האיטום בכל כמה שנים, הלבנת הגג וכדומה. ליריעות הביטומניות יש חומר הלבנה מובנה ובהיר, מה שאינו מצריך עבודה נוספת בקיץ לבידוד מפני החום.

חומרי האיטום השונים הקיימים בשוק

ניתן למצוא מגוון של חומרי איטום לגגות כגון:

  • יריעות ביטומניות
  • זפת חם
  • חומרי איטום אקריליים
  • חומרי איטום ביטומנים משחיתים במריחה
  • חומרי איטום פוליאוריתניים
  • יריעות    PVC או יריעות EPD
  • חומרים פולימריים בהתזה או במריחה

ישנם כמה כללי ברזל להתאמת חומר האיטום בגג המבנה. הכלל הראשון הינו בחירת חומרי איטום מאותה משפחת חומרים אשר יאחזו טוב יותר מאשר חומרי איטום ממשפחות שונות. יש לדעת כמה שיותר לגבי חומרי האיטום ואילו חומרי איטום מתאימים האחד לשני, כאשר הייתה כבר שכבת איטום קודם לכן. לדוגמא, בטון, יאחז טוב על בטון שהוא ממשפחת החומרים הצמנטית. ישנן דוגמאות רבות לכשלים במערכות האיטום בגגות אשר בהם בוצע איטום. יש לדעת כי אם תנסו חומר איטום ממשפחה אחרת והכוונה היא אל חומר איטום אשר אינו ייאחז היטב בחומר האיטום הקודם, מה שיעלה הרבה יותר כסף לפרק את החומרים הקודמים ולבצע מחדש איטום בחומרי האיטום הנכונים לאחר שהשכבות הקודמות קולפו, עקב כשל באיטום.

לפני כל מחשבה על איטום יש למצוא קבלן איטום מוכר בעל שם ומוניטין

איטום טוב אשר מתבצע על גבי תשתית הגג עצמו, או כזה שמתבצע עם אותו חומר איטום קיים, עשוי להחזיק מעמד לתקופה ארוכה והוא יהיה האיטום הזול והמשתלם ביותר.  על מנת למצוא את האיטום הטוב והאיכותי ביותר, יש למצוא קבלן איטום וזיפות גגות, אשר יש לו שם ומוניטין של שנים. אחת מהחברות של קבלני האיטום המוכרים מזה שנים, אשר מתמחה בכל סוגי האיטום, הינה חברת רפאלי שהיא בעלת וותק של 30 שנה והיא מובילה בענף האיטום. החברה מעניקה פתרונות איטום מתקדמים גם למקרים המורכבים ביותר. החברה מעסיקה מומחים לאיטום מכל הסוגים הכוללים: בידוד וסיוד גגות, זיפות, יציקת בטקל וכן, תכנון וביצוע של כל מערכות האיטום וזאת, בשאיפה מתמדת לחדשנות ומקצועיות.

 

למידע והזמנות השאר פרטים >