סיוד גגות

סיוג גגות מתבצע לאחר איטום או זיפות גגות, הסיוד נועד להגן על שכבת הזפת כדי שלא תינזק מהשמש. סיוד גגות מתבצע על ידי מריחה של שכבת סיד עם הוספה של חומר אקרילי מיוחד לחיזוק של תשתית הגג. שכבת הסיד יורדת עם הזמן במהלך החורף, לכן סיוד גגות מתבצע גם במהלך השנה, בדרך כלל בעונת האביב במטרה להגן על הגג מפני גשמים. מומלץ לבצע סיוד של הגג פעם אחת בשנה לפחות.

כיום משתמשים במגוון חומרים מלבד סיד לצורך סיוד הגגות. עד כה היה נהוג לבצע הלבנה של גגות מזופתים על ידי שימוש בסיד, בשנים האחרונות החל שימוש בחומרי הלבנה עמידים שנועדו להחליף את השימוש בסיד. חומרי הלבנה הניתנים לשימוש בעת ביצוע עבודות זיפות ועל גבי גגות שנאטמו בטכניקות שונות נחשבים לעמידים יותר.

חומרי ההלבנה הנפוצים ביותר לשימוש הם צבעי אקריל לגגות, היתרון של השימוש בצבעי אקריל הוא חומר הלבנה עמיד בפני פגעי מזג האוויר ובעיקר כנגד גשמים. ההעדפה להשתמש בצבעי אקריל נובעת מעמידות רבה יותר של החומר לאורך שנים כדי להבטיח שהגג יהיה אטום בצורה טובה ולא ייגרם נזק לבית.

מדוע יש צורך בסיוד גגות?

תהליך איטום גגות מתבצע על ידי שימוש בחומרים כהים שסופחים אליהם יותר שמש וחום, לכן יש צורך בסיוד או הלבנה של השטח לאחר תהליך האיטום או זיפות הגגות. הצבע הלבן גורם לחזרה של קרני השמש וכך מונע את התחממות הגג ואת צבירת החום. במידה ובוצע בידוד או זיפות, ההלבנה של הגג מסייעת לשמירה על שכבת הבידוד.

חשוב לשים לב לחומרי הגלם בהם משתמשים כדי לבצע את הלבנת הגג, ישנן הוראות יצרן שיש לפעול על פי הן כדי לקבל את התוצאה הרצויה. בכל אופן אפשר לוודא מול קבלן האיטום שמבצע את העבודה לגבי רכישת חומרי גלם איכותיים ושעומדים בתקנים מוקפדים.

כיצד מבצעים הלבנה של הגג?

  • בשכבת היסוד הראשונה יש צורך בדילול של המים בכמות של בין 30 ל-40 אחוזים. לאחר מכן מערבבים היטב את החומרים כדי ליצור את התערובת.
  • השלב השני הוא צביעה של כל שטח הגג על ידי שימוש במברשת או מטאטא, חשוב לוודא שהחומר מפוזר בצורה שווה על גבי השטח ושלא נשארו שלוליות.
  • יש צורך להמתין עד שהשכבה הראשונה מתייבשת היטב, לאחר ייבוש השכבה הראשונה צובעים בשכבה נוספת.

סיוד או הלבנת הגג הינה חשובה וקריטית במיוחד להגנה על שכבות האיטום או בידוד הגג, לכן חשוב לבצע פעולה זו לאחר ביצוע האיטום. בנוסף לכך, סיוד הגג תורם להגנה מפני התחממות יתרה של אזור הגג בימי הקיץ החמים, סיוד הגג שומר על שכבת הזפת ויכול למנוע סדקים או שברים בשכבת הזפת שעלולה להיווצר כתוצאה מהתחממות יתרה של אזור הגג.

למידע והזמנות השאר פרטים >