זיפות גגות

עבודות איטום וזיפות לגג מתבצעות ברוב המקרים בעונת החורף. כדי למנוע נזקים הנוצרים כתוצאה מפגעי מזג האוויר כגון גשמים, רוחות חזקות, נזילות ודליפות של מים, מומלץ לבצע זיפות גגות. סיוד וזיפות גגות יכול להחזיק מעמד לטווח שנים ארוך וניתן לבצע איטום גגות בצורה טובה על ידי שימוש בזפת חם.

קיימות כמה שיטות לסיוד וזיפות גגות, אחת השיטות המקובלות היא זיפות של שכבה אחת והלבנה. טכניקה נוספת היא זיפות של שתי שכבות והוספה של אריג פיברגלס בין השכבות של הזפת ובסיום הלבנה. טכניקה נוספת היא זיפות של שתי שכבות ואמצע מכניסים רשת של אינטגרלס ובסיום מורחים שכבת הלבנה.

שיטה נוספת ויעילה מיוחד היא שילוב בין זיפות לבין יריעות ביטומניות, את היריעות מלחימים לקצוות הגג, מדובר על חומר חזק במיוחד ותרמופלסטי המאפשר בידוד חזק במיוחד בזכות יכולת הגמישות הייחודית של יריעות ביטומניות, ניתן להגיע לתוצאה טובה של איטום הגג, ללא דליפה וחדירה של מים לתוך הבית.

כיצד מבצעים זיפות גגות:

  • עבודת הזיפות דורשת הכנה מוקדמת, השטח שעליו מבצעים את הזיפות חייב להיות נקי ומיושר. השלב הראשון בזיפות גגות הוא ניקיון של הגג משאריות של אבק ולכלוך שהצטברו עליו במשך הזמן. חשוב לנקות היטב את הגג ולייבש את השטח היטב.
  • השלב הבא הוא מריחה של שכבת יסוד מסוג "פלינקוט" תחליב על בסיס מים שמיוצר מחלקיקים של ביטומן, לאחר שהמים נודפים מן החומר נוצרת שכבת איטום חזקה ועמידה בפני טמפרטורות גבוהות. החומר "פלינקוט" מסייע במניעה של רטיבות וחדירת מים במשטחי בטון. החומר משמש גם לצורך הדבקה של לוחות בידוד, ציפוי של צינורות, תיקונים שונים הנעשים על ידי זפת או אספלט.

לאחר מריחת שכבת היסוד, מחכים לייבוש במשך כמה שעות. יש לוודא שהשטח יבש, לא ניתן לבצע זיפות גגות על אזורים לחים או רטובים. במידת הצורך ניתן להשתמש בשכבת יסוד מסוג פריימר (Primer), מדובר על חומר שמתייבש מהר יותר ולכן מומלץ יותר לשימוש טרם הזיפות.

  • לאחר מריחת שכבת היסוד וייבוש השטח, מבצעים תיקונים שונים, יש צורך לאטום את כל האזורים הפתוחים כגון סדקים, שברים וכל פתח הקיים בגג, מדובר על שלב חשוב לפני ביצוע הזיפות.
  • שלב הזיפות מתבצע על ידי מריחה של שתי שכבות זפת חם עם רצועות יוטה בין השכבות.
  • השלב הסופי של זיפות הגג הוא הלבנה על ידי שימוש בסיד. חשוב לבצע את ההלבנה כאשר השטח קריר ויבש לגמרי. לתוך תערובת הסיד מוסיפים דבק אקרילי. מומלץ להשתמש בחומרים איכותיים כדי לוודא שהאיטום יתבצע בצורה הטובה ביותר. שיטה נוספת לשלב ההלבנה היא שימוש במלבין אקרילי או בצבע אקרילי, מדובר על חומרי גלם יקרים הדורשים מריחה של שכבות נוספות כדי לבל את התוצאה הרצויה.

בדיקה מקדימה לזיפות גגות

זיפות הגג נעשה כל כמה שנים. במידה ונוצר צורך בזיפות הגג, כדאי לבחור בחברה אמינה של איטום גגות ובקבלן איטום מומחה בעל ניסיון של שנים בתחום. חשוב לבצע בדיקות מוקדמות של דליפות או נזילות מהגג לפני בוא החורף, כדי ל הימנע מנזקים אפשריים.

אם מבחינים בנזילה כלשהי, כנראה שיש צורך בעבודה של איטום הגג או זיפות הגג. עבודת זיפות גגות צריכה להחזיק מעמד לטווח ארוך של כמה שנים, במידה והדליפות חוזרות על עצמן, אז כנראה שהזיפות לא נעשה כמו שצריך ויש צורך להזמין קבלן איטום.

איך בוחרים חברה לזיפות גגות?

קבלני איטום גגות צריכים להחזיק ברישיון מיוחד כדי לעסוק בתחום. יש לוודא שהקבלן מחזיק בתעודה תקפה וחתומה. בחירה בקבלן איטום לצורך זיפות הגג צריכה להתבצע על ידי אדם מקצועי ומומחה בתחום המחזיק בתעודת קבלן רשום. הכוונה לקבלן המורשה לבצע עבודות של איטום וזיפות גגות. מדובר על תעודה מקצועית, אך גם מבחינה בטיחותית, ישנן עבודות המתבצעות בגובה וחשוב לדעת כיצד לבצע אותן בצורה מקצועית.

קיימות כמה דרכים לוודא שהרישיון של קבלן איטום בתוקף, ניתן לבדוק זאת על ידי כניסה לאתר האינטרנט של משרד הבינוי והשיכון. מומלץ להיפגש עם קבלן האיטום כדי לקבל ממנו ייעוץ לגבי סוג האיטום המומלץ ביותר לפי מצב הגג. בייעוץ המקדים מומלץ להעלות בפני הקבלן את המטרות של האיטום או הזיפות ולוודא מה כולל התהליך, בשלב זה כדאי לבקש הצעת מחיר. כדאי לבדוק בחברות מתחרות ואצל קבלני איטום נוספים לגבי שלבי העבודה ולעשות השוואת מחירים.

דבר נוסף שחשוב לבדוק הוא נושא האחריות, כל חברה מספקת אחריות לתקופת זמן אחרת וזה תלוי בסוג העבודה. חשוב לוודא שהעובדים פועלים על פי כללים ותקנות הזהירות, חשוב לוודא שהם משתמשים בחומרים שאינם מסוכנים או שעלולים ליצור נזק לבית ומבצעים את העבודה בצורה מקצועית ויסודית.

כדאי לבקש המלצות מחברים או מכרים ששכרו שירותים של חברת איטום גגות, מומלץ לבקש המלצות וחוות דעת שיוכלו לעזור בבחירת קבלן איטום מקצועי ומיומן.

למידע והזמנות השאר פרטים >