בידוד גגות

בידוד גגות מהווה השלמה לעבודת איטום גגות. פעולת בידוד הגג נועדה כדי למנוע כניסה של חום מתקרת הבית בימי הקיץ החמים, בעיקר כאשר מדובר על גגות רעפים. גם גגות שטוחים מצריכים בידוד, בידוד גגות הוא פעולה הכרחית בעיקר במקומות בהם הטמפרטורות גבוהות והשמש גורמת לחדירה של חום לתוך הבית. כמו כן,  בבתים בהם יש דליפות ונזילות בעונת החורף, יש צורך בבידוד הגג.

את פעולת הבידוד מבצעים לפני פעולת האיטום או הזיפות של הגג. זו השיטה המומלצת למרות שקיימות טכניקות נוספות לבצע את בידוד הגג, כמו למשל על ידי ביצוע איטום ועליו מניחים את שכבת הבידוד, שיטה זו פחות מומלצת, מאחר שקיים קושי להתקין דוד שמש על הגג. קל מאד לבצע עבודת בידוד על גגות שטוחים לעומת גגות רעפים.

החשיבות של בידוד גגות

ישנם בתים מסוימים שיש בהם בעיה של עובש, רטיבות שמובילה לריקבון. הריקבון יוצר ריח לא נעים. בשלב מסוים עלולים להופיע כתמים של הריקבון והעובש על הקירות, העובש שנוצר על הקירות הוא למעשה פטרייה שחורה על הקיר שנחשבת למסוכנת מאד לדרכי הנשימה ואפילו מסרטנת. כדי להימנע ממצב זה, יש צורך בביצוע בבידוד גגות.

מומלץ לבצע בידוד גגות בעיקר לפני תחילת החורף, יש לבצע את איטום הגג בצורה טובה ויעילה, על ידי שירות מקצועי של קבלן איטום, יש מקרים בהם יש צורך גם בזיפות והלבנה של הגג. מומלץ להתייעץ עם קבלן האיטום ולוודא מהם השלבים הנדרשים כדי לבצע איטום מוצלח.

טכניקות לבידוד גגות

כיום ישנן טכניקות שונות לביצוע בידוד גגות. אחת מהן נעשית על ידי שימוש בחומר אקרילי. מדובר במשחה המיוצרת על פי תקנים מחמירים ומספקת שכבת בידוד חזקה וטובה. חשוב לוודא שהחומר עמיד בפני מים, יש לוודא שהחומר אינו גורם להתפתחות של עובש וריקבון, במידה והוא אינו סופג מים אז העמידות שלו תהיה גבוהה יותר.

שיטה נוספת לבידוד גגות נעשית על ידי שימוש בקצף פוליאוריטן. מדובר על חומר מיוחד המיועד לאיטום גגות ושיקום מבנים. החומר פוליאוריטן מגיע במגוון מרקמים וחשוב להתאים את המרקם למטרת העבודה. כאשר מדובר בבידוד גגות משתמשים בקצף. החומר מאד גמיש ודביק ומספק שכבת איטום טובה. כמו כן, החומר מאפשר ספיגה נמוכה מאד של מים המתאימה במיוחד לבידוד גגות.

קיימת טכניקה נוספת שנקראת טכניקת הגג ההפוך. מדובר על מערכת לבידוד טרמי, מדובר על שכבת בידוד שתורמת להורדת טמפרטורה באזור הגג ובפנים הבית. בטכניקה זו יש שימוש בלוחות פוליסטירן (שייך למוצרי קלקר), יוצרים שכבה אחת של הלוחות על גבי הגג ומניחים על שכבה זו בד גאוטכני,  זהו בד סינטטי המיועד לעבודה עם משטחים. על שכבת הבד יוצרים שכבה נוספת של חצץ, שכבת החצץ נועדה ליצור משקל על הלוחות כדי למנוע תזוזה שלהם. טכניקה זו מתאימה במיוחד לבתים שעשויים מבנייה קלה.

בידוד גגות רעפים

בידוד גג רעפים מתבצע על ידי שימוש בחומרים מסוימים שהיתרון המהותי שלהם הוא ספיחה של קרינת השמש מבחוץ ומונעים כניסה של חום לתוך הבית. בנוסף לכך, הבידוד מאפשר לחום שנאגר בתך הבית להיפלט בחזרה אל החוץ. בידוד גגות רעפים מאפשר מניעה של עובש ורטיבות שעלולה להיגרם כתוצאה מגג לא מבודד, במידה ולא מבצעים בזמן את בידוד הגג, עלול להיווצר נזק לבית.

חשוב לבחור בחומרי גלם איכותיים לצורך בידוד גג רעפים. מומלץ להתייעץ עם קבלן איטום כדי לוודא שהוא משתמש בחומרי גלם שעומדים בתקנים, אינם מסוכנים ושבאמצעותם הבידוד יתבצע בצורה הטובה ביותר.

למידע והזמנות השאר פרטים >