איטום מקלטים

מקלטים ואזורים תת קרקעיים עלולים להיפגע כתוצאה מרטיבות, לחות, הצפות וכדומה. כדי לטפל באזורים תת קרקעיים כגון מקלטים יש צורך בביצוע פעולות איטום מיוחדות כדי לוודא שהאיטום יתבצע כמו שצריך. חשוב לדעת שמים עלולים לחדור בקלות רבה למקלטים, בעיקר בזמן החורף שבו יש גשמים רבים ועלולה להיווצר דליפה של מים. מסיבה זו חשוב לבצע את האיטום בשלב מוקדם ככל הניתן, לפני בוא החורף על מנת למנוע מצבים של הצפות ודליפות שעלולות לגרום לנזק בלתי הפיך למבנה.

איטום מקלטים צריך להתבצע בצורה יסודית וקפדנית, כדי לוודא שמים לא יוכלו לחלחל לתוך האזור. קיים קושי לבצע את האיטום מאחר שמדובר בחלל תת קרקעי שאין אפשרות לאוורר אותו. מסיבה זו חשוב לבצע את האיטום בצורה מקצועית ויסודית.

כיצד נגרמת רטיבות במקלטים?

רטיבות באזורים תת קרקעיים כגון מקלטים נגרמת ברוב המקרים מנזילה של מים שלא טופלה בזמן, בנוסף לכך רטיבות יכולה להיגרם כתוצאה מהתפוצצות של צינור מים שעלולה להביא למצב של הצפה אם לא תטופל באופן מיידי. הנזק שעלול להיגרם במצב זה עלול להיות גדול ולכן ישנה חשיבות רבה לטפל בבעיה בהקדם האפשרי.

כמו כן קיימים נזקים נוספים למבנה הנגרמים כתוצאה מנזילת מים, אפשר להבחין בעובש על הקיר, רטיבות, לחות שמביאה עימה ריחות לא נעימים בעיקר כי מדובר באזור סגור שאין בו כניסה של אוויר.

יש מקרים שבהם יש בלאי של צנרת המים, הבלאי יכול להיגרם כתוצאה מהתיישנות של צינורות המים, איטום מחזיק מעמד ברוב המקרים בין 10 ל-15 שנים. סיבה נוספת להיווצרות של נזילה או דליפה של מים יכולה להיגרם כתוצאה מלחץ מים. ישנן תקלות שעלולות לגרום לעלייה בלחץ המים בצינורות, לחץ מים גבוה יכול לגרום להתבקעות הצינור, לפיצוץ ולנזק בלתי הפיך למבנה.

במקרים אחרים, החיבורים של צינורות המים אינם מתבצעים בצורה נכונה או שאיטום הקירות לא נעשה כראוי וזה יכול לגרום לבעיות הצפה, דליפות ונזילות של מים באופן בלתי מבוקר. מעבר לכך ייתכן שהבעיה טמונה בתשתית המבנה, יש מקרים של רשלנות או חוסר מקצועיות במהלך הבנייה שעלולים לגרום לאותן בעיות.

קיימת חשיבות רבה לזיהוי נכון של הבעיה טרם מתחילים לעבוד על איטום המקלט. טרם ביצוע האיטום יש לתכנן את חומרי האיטום שבהם משתמשים כדי להתאים אותם לאזור הדורש איטום. כאשר מעוניינים באיטום של מקלטים או מרתפים יש צורך בפעולות איטום מאסיביות יותר מאחר שמדובר באזור בעייתי יותר מבחינת איטום גגות, כאשר המטרה היא לקבל תוצאה טובה יותר של איטום חזק שיחזיק מעמד לאורך שנים.

איך מבצעים איטום מקלטים בדרך הנכונה?

חשוב לדעת שאיטום מקלטים שונה מאיטום גגות ויש צורך להשתמש בחומרים מיוחדים כגון חומרי איטום ביטומניים שניתן למרוח או להתיז. היתרון הבולט של שימוש בחומרים אלו הוא שהם קלים ונוחים לשימוש לעומת יריעות ביטומניות, כמו כן העבודה באמצעות חומרים אלו היא מהירה הרבה יותר, כמו כן החומרים נקלטים בצורה טובה בקירות. בנוסף לכך השימוש בחומרי איטום אלה חוסכת את הצורך בהחלקת הקירות. לעומת זאת יש מקרים שבהם כן יהיה מומלץ להשתמש ביריעות ביטומניות, מאחר שהן עמידות יותר נגד פגיעות פיזיות.

על מנת לבצע את איטום המקלט בדרך הנכונה, יש לפנות לחברה מקצועית שתוכל לטפל בכל הכשלים שנוצרו עם הזמן. בין אם מדובר בפעולות איטום מיוחדות, עבודה יסודית וקפדנית שתאפשר לדיירי הבניין לחזור לשגרת חיים ללא תקלות. איטום מרתף ברוב המקרים מתבצע בכמה שלבים. השלב הראשון הוא עבודות הכנה, לפני שמבצעים את האיטום יש צורך בהסרה של כל השכבות של הקיר עד שמגיעים לשכבת הבטון שהיא שכבת היסוד. השלב השני הוא ביצוע איטום של המקלט.

כדי לבצע את האיטום יש צורך בעבודה מקצועית, יסודית ושיטתית. מתחילים את תהליך האיטום מהמשקופים ומצינורות חשופים, לאחר מכן מורחים שכבה של חומר איטום מיוחד שנקרא חומר איטום צמנטי, מורחים לאחר מכן עוד שתי שכבות נוספות כדי שהאיטום יהיה אפקטיבי לאורך שנים. החומר הצמנטי הוא חומר מיוחד שתפקידו איטום של קירות ומרצפות, איטום קירות מחופים, מדובר בחומר עם גמישות גבוהה מאד. החומר הצמנטי מספק איטום טוב ואפקטיבי.

כאשר עולה הצורך באיטום מקלט מומלץ לפנות לחברה מקצועית, אמינה וותיקה בתחום, כדי לקבל את התוצאות הטובות ביותר. חשוב שביצוע עבודות האיטום ייעשו בצורה קפדנית ויסודית כדי שהאיטום יחזיק מעמד לאורך שנים. מסיבה זו יש לבדוק את המומחיות והמקצועיות של אנשי הצוות בחברה, מומלץ לבדוק ביקורות וחוות דעת באינטרנט, ברשתות חברתיות ובפורומים וכך למנוע הפתעות בלתי צפויות. הה

חברת רפאלי איטום מתמחה בכל סוגי האיטום, כגון איטום גגות, בידוד וסיוד גגות, זיפות,  תכנון מערכות איטום, איטום מרתפים ומקלטים, איטום ביריעות ביטומניות ועוד. החברה מספקת שירות מקצועי, אמין ואדיב. כמו כן החברה משתמשת בשיטות חדשניות לביצוע עבודות האיטום, תוך התאמה לצרכי הלקוח. מוזמנים ליצור איתנו קשר, נשמח לתת מענה לכל שאלה.

אולי תתעניין גם ב: