איטום גגות

איטום גגות יכול להתבצע במספר דרכים, למשל איטום גג חשוף שונה מאיטום של גג עם ריצוף. בנוסף לכך קיים איטום לגגות רעפים ועוד.

איטום גג חשוף

איטום של גג בטון חשוף נעשה על ידי שימוש בחומרי יסוד כגון זפת. זפת מיועדת לאיטום של גג בטון חשוף, או על ידי גג בטון שנאטם בעבר. בשלב הראשון לאיטום, מנקים היטב את הגג מכל שאריות הלכלוך שהצטברו עליו, כאשר השטח יבש לחלוטין מורחים שכבת יסוד ביטומנית, במידת הצורך מתקנים סדקים ולאחר מכן מורחים כמה שכבות של זפת, ובשלב האחרון מורחים שכבת סיד מעורבבת עם דבק.

איטום גג עם ריצוף

ניתן לאטום גג עם ריצוף קיים על ידי הוספה של שכבת ריצוף נוספת, מדובר על שיטה פחות מומלצת, מכיוון שעלולה להיות חדירה של מים ועלול להיווצר נזק בשל הרטיבות הנוצרת בין המרצפות. שיטה נוספת לאיטום גג עם ריצוף מתבצעת על ידי פירוק המרצפות, מסירים את שכבת הריצוף, מבצעים איטום ואז מבצעים ריצוף מחדש. קיימת דרך נוספת לבצע את האיטום מבלי לפרק את המרצפות, על ידי מילוי הרווחים שבין המרצפות, השיטה לא בהכרח יעילה, מאחר שישנה אפשרות לחדירה של מים.

איטום גגות רעפים

כיום קיימות כמה שיטות לאיטום גגות רעפים. בעיות בגג רעפים יכולות להיות שברים או סדקים, נפילה של רעפים ועוד. כדי לבצע עבודת איטום טובה ואיכותית לגג רעפים, מומלץ להיעזר בשירותיו של איש מקצוע שעוסק בתחום.

אחת השיטות לאיטום גג רעפים היא על ידי שימוש באיזולין (Isoline), מדובר על יריעה בצורת גל שנועדה לאיטום ובידוד של גגות רעפים. מערכת איזולין מותקנת מתחת לגג רעפים. איזולין נחשב לעמיד בפני מים ומאפשר בידוד של גגות רעפים. כדי שאיטום גגות רעפים יתבצע בצורה הטובה ביותר, מומלץ להשתמש באיזולין. בין הרעפים לאיזולין נוצרת זרימה של אוויר המאפשר לרעפים להתייבש במהירות.

היתרון הבולט של שימוש בשיטה זו היא איטום הרמטי של גג רעפים, מדובר על התקנה קלה ופשוטה ובעלות נמוכה. ישנה חשיבות גדולה לגג רעפים אטום היטב, כדי להגן על הבית מפני פגעי מזג האוויר, רוחות חזקות, גשמים, שעלולים לגרום לבעיות בחימום הבית.

תקן לשימוש ביריעות ביטומניות

יריעות ביטומניות הן יריעות בעובי של 5 מ"מ, מדובר על יריעות העשויות מחומר תרמופלסטי, זה חומר גמיש המאפשר איטום חזק במידה ויש סדקים.

בישראל קיים תו תקן ליריעות ביטומניות. על פי התקן יש הגדרות מסוימות לאיכות המוצר ולתפקוד שלו לטווח ארוך, קיים איסור על מכירה של יריעות ביטומניות שאינן עומדות בתקן. כדי לאטום את הגג בצורה אפקטיבית, מומלץ להיעזר בשירותיו של קבלן איטום מומחה. השימוש ביריעות ביטומניות מצריך הכנה של השטח.

איטום גגות ביריעות ביטומניות

איטום גגות על ידי יריעות ביטומניות נחשב לאיטום אפקטיבי ומוצלח. איטום גגות נדרש כיום בעקבות פגעי מזג האוויר, אנשים סובלים מבעיות שונות כגון דליפות ונזילות של מים, רטיבות בגג או כתוצאה משיטפונות וחדירה של מים לתוך הבית. ייתכן שהאיטום שכבר בוצע בעבר לא היה מספיק חזק ולכן יש צורך בביצוע איטום חדש.

יש מקרים שבהם משתמשים בטכניקה שאינה מתאימה לגג ולכן חשוב להתייעץ עם קבלן איטום מומחה. השימוש ביריעות ביטומניות מומלץ ונחשב לאיטום שמחזיק מעמד לטווח ארוך. בנוסף לכך, איטום הגג על ידי יריעות ביטומניות אינו מצריך תחזוקה שוטפת.

השלבים באיטום גג על ידי יריעות ביטומניות

השימוש ביריעות ביטומניות לאיטום הגג מתאים במיוחד למי שכבר ביצע זיפות של הגג, או שכבר בוצע איטום הגג באמצעות יריעות ויש צורך בשכבה נוספת, או כאשר מעוניינים לאטום גג בטון חדש.

השלב הראשון הוא ניקיון יסודי של שטח הגג, מומלץ לשטוף אותו ולייבש. חשוב לדעת שלא ניתן לבצע איטום על משטח שאינו יבש לחלוטין.

השלב הבא באיטום שמתבצע על ידי יריעות ביטומניות הוא מריחה של פרימר (Primer) מדובר על חומר יסודי המאפשר הדבקה טובה יותר של התשתית עם חומר האיטום, קיימים כמה סוגים של פריימר, הבחירה בסוג הפריימר נעשית בהתאם לתשתית עליה מורחים את החומר. פריימר נקרא גם שכבת יסוד. לאחר שמורחים את שכבת הפריימר, יש להמתין כמה שעות לצורך ייבוש, חשוב שהשטח יישאר יבש לחלוטין כדי להתחיל בעבודת האיטום.

לאחר ששכבת הפריימר התייבשה לגמרי, מבצעים הלחמה של יריעות לחיזוק, מבצעים את החיזוק בין כל החיבורים שבין הקירות לריצוף. כאשר מבצעים הלחמה של יריעות ביטומניות מתחילים מהאזור הנמוך ביותר בגג ועד למיקום הגבוה ביותר.

לאחר הלחמת היריעות הביטומניות מבצעים הלחמה נוספת של יריעות ומחזקים את כל החיבורים על ידי שימוש במסטיק ביטומני. בסיום פעולת האיטום, צובעים את כל שטח הגג במטרה להגן על היריעות הביטומניות מפני השמש. מומלץ לבחור בצבע לבן אקרילי.

חשוב לשים לב שאם מרצפים את הגג לאחר האיטום אין חשיבות לצבע היריעות, במידה ולא מרצפים, מומלץ לבקש מקבלן האיטום להשתמש ביריעות ביטומניות בצבע לבן.

איך בוחרים חברה לאיטום גגות

כדי לבצע עבודת איטום טובה ומוצלחת חשוב להשתמש בחומרים איכותיים לאיטום הגג, מומלץ להשתמש בשירותי חברת איטום גגות מקצועי ובעל ניסיון רב שנים, מאחר שמדובר בעבודה המצריכה ידע ומומחיות, לא כדאי להתפשר על עבודות זולות ובינוניות שלא ישיגו את התוצאה הרצויה.

לפני שבוחרים קבלן איטום גגות מומלץ להתייעץ עם לקוחות קודמים ולקבל המלצות. לפני שבוחרים קבלן איטום כדאי לבקש הצעת מחיר ולעשות השוואת מחירים בין ההצעות המתקבלות.

כדי לבחור את השיטה המתאימה ביותר לאיטום הגג כדאי להתייעץ עם איש מקצוע טרם הבחירה. מומלץ לשכור את שירותיו של קבלן איטום מומחה, ותיק ובעל ניסיון רב שנים בתחום.

למידע והזמנות השאר פרטים >